REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Przetasowania w działach analiz

Chociaż kondycja branży maklerskiej, delikatnie rzecz ujmując, jest nie najlepsza, to część firm posuchę rynkową wykorzystuje do tego, aby wzmocnić swoją pozycję. Kłopoty niektórych firm są bowiem szansą dla pozostałych.

Michał Fidelus, nowy analityk w DM BDM.

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Postanowił z tego skorzystać DM BDM. Do firmy tej dołączył Michał Fidelus, analityk specjalizujący się w ocenie banków i firm finansowych.

– Mamy ambitne cele dalszego poprawiania jakości i zakresu naszych usług analitycznych – mówi Krystian Brymora, dyrektor wydziału analiz DM BDM. – Trudny okres na rynku kapitałowym stwarza również wiele szans, które DM BDM stara się wykorzystać. Michał Fidelus ma blisko 10-letnie doświadczenie w analizie banków i spółek finansowych. To obszar, który odpowiada za około 40 proc. kapitalizacji WIG20 i 35 proc. WIG, gdzie dotychczas nie mieliśmy kompetencji. Po spółkach „gamingowych" to drugi nowy sektor, o który wzbogaciliśmy się w 2019 roku. Obecnie wydział analiz tworzy czterech analityków ze średnim doświadczeniem siedem–osiem lat i pokryciem ośmiu sektorów. Oprócz doświadczenia wyróżnia nas duża mobilność i nieszablonowe podejście. Nadal szukamy szans na dalszy rozwój – dodaje Brymora.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA