Biura maklerskie

Prawie 10 tys. nowych kont w październiku

Boom na inwestowanie trwa w najlepsze. Dowodem na to jest systematyczny wzrost liczby rachunków maklerskich.
Foto: Adobestock

W październiku w skali całego rynku przybyło 9,9 tys. kont inwestycyjnych – wynika z najnowszych danych KDPW. Co prawda jest to wyraźnie słabszy wynik od tego, co oglądaliśmy podczas pierwszego uderzenia koronawirusa w rynki wiosną, jednak jeszcze rok temu za takie wyniki brokerzy daliby się pokroić.

Wzrost liczby rachunków zanotowała większość biur i domów maklerskich, które obsługują inwestorów indywidualnych. Czołówka jest niezmienna od dłuższego czasu. Liderem zestawienia po raz kolejny okazało się BM mBanku, któremu przybyło prawie 3,9 tys. kont. Dobrze znowu zaprezentowało się BM ING Banku Śląskiego, który zwiększył liczbę prowadzonych rachunków o prawie 2,8 tys. sztuk. Na najniższym stopniu październikowego zestawienia znalazł się DM BOŚ, któremu przybyło prawie 900 kont. Pierwszą piątkę uzupełnia BM PKO BP (764 nowe rachunki) oraz Santander BM (672). Pierwsza z tych firm od niedawna daje możliwość całkowicie zdalnego otwierania konta dla klientów banku PKO BP. Dodatkowo broker wprowadził promocję dla nowych klientów. – Niezależnie od kanału otwarcia rachunku nowi klienci, którzy do nas przyjdą, są zwolnieni z opłaty za prowadzenie konta za ten rok i przy niskiej nawet aktywności za 2021 r. Chcemy zachęcić klientów banków, a także innych uczestników rynku, do skorzystania z naszej oferty – wskazywał ostatnio na łamach „Parkietu" Grzegorz Zawada, dyrektor BM PKO BP. Bezpłatne konto, które również całkowicie zdalnie mogą otworzyć klienci banku, dostępne jest także w Santander BM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.