Biura maklerskie

Konta IKE i IKZE z niższym priorytetem

Wydawać by się mogło, że końcówka roku to idealny okres na to, by maklerzy mogli powalczyć o klientów, wykorzystując konta IKE i IKZE. Część z nich deklarowała nawet wcześniej, że chce wprowadzić te rozwiązania do oferty. Rzeczywistość zweryfikowała te plany. Okazało się, że brokerzy mają inne priorytety.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

O tym, że konta IKE i IKZE mają pojawić się w ofercie, wspominali chociażby przedstawiciele BM Alior Banku czy też BM Pekao. Klienci tych biur w tym roku jednak nie będą mogli skorzystać z kont emerytalnych. – Celem BM Alior Banku jest udostępnienie naszym klientom rachunków maklerskich w formie IKE i IKZE w I kwartale 2022 roku. Szczegółów dotyczących promowania produktu czy też stawek prowizyjnych w tym momencie nie możemy ujawnić. Oczywiście analizujemy wszelkie możliwe scenariusze tak, by finalna oferta sprostała oczekiwaniom klientów – mówi Grzegorz Koczwara, dyrektor działu maklerskiego w BM Alior Banku.

BM Pekao również nie planuje wprowadzać rozwiązań emerytalnych w najbliższej przyszłości.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.