Biura maklerskie

Porządki w DM Pekao

Wrzesień przyniósł dalszy spadek liczby rachunków maklerskich na naszym rynku. Ubyło ich 3,2 tys. sztuk – wynika z danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Statystyki byłyby dużo lepsze, gdyby nie jedna instytucja. Mowa o DM Pekao. W ciągu miesiąca liczba rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez tę firmę zmniejszyła się o prawie 4,8 tys.
Foto: materiały prasowe

– We wrześniu liczba rachunków inwestycyjnych zmniejszyła się o 4781 sztuk, to jest o niecałe 2 proc., co było zamierzonym efektem prowadzonych przez dom maklerski prac, polegających na zamykaniu nieaktywnych od kilku lat rachunków – przy okazji wypełniania obowiązków MiFID II, związanych z wysyłką wyciągów do klientów. Proces ten będzie kontynuowany w kolejnych kwartałach i związany jest z optymalizacją kosztów działalności domu maklerskiego, jak również ze zmianami, jakie zachodzą na rynku w kontekście aktywności klientów – wskazuje grupa Pekao.

Warto podkreślić, że biznes maklerski w grupie Pekao w ostatnim czasie przeszedł duże zmiany. CDM Pekao został wcielony w struktury banku i połączony z DM Pekao. Grupa zapewnia jednak, że operacja ta nie wpłynęła na odpływ klientów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.