REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Rynek doradztwa inwestycyjnego może przejść kolejną rewolucję

W sierpniu Komisja Nadzoru Finansowego powinna opublikować stanowisko w sprawie tzw. robodoradztwa. Przekazywanie zaleceń inwestycyjnych klientom może nabrać nowego wymiaru.
Foto: Adobestock

Doradztwo inwestycyjne było swego czasu jednym z najgorętszych tematów w branży maklerskiej. Za sprawą KNF brokerzy zostali nieco zmuszeni, by zacząć na dobre rozwijać tę usługę. I faktycznie kolejni pośrednicy decydowali się albo na uruchomienie doradztwa, albo na odkurzenie tej usługi i podanie jej w nowej, bardziej przystępnej formie. Wszystko po to, aby móc z czystym sumieniem i obowiązującymi zaleceniami wskazywać inwestorom, na jakie instrumenty rynkowe warto zwrócić przede wszystkim uwagę. Niewykluczone jednak, że jesteśmy w przededniu kolejnej wielkiej zmiany na rynku doradztwa inwestycyjnego, tym razem jednak w wersji zautomatyzowanej, wykorzystującej sztuczną inteligencję.

Odgórne zalecenie

Narzucona jakiś czas temu przez nadzór usługa doradztwa inwestycyjnego miała być przekleństwem dla brokerów. Po upływie kilku lat wielu pośredników zmieniło zdanie o tej usłudze. Dla niektórych, szczególnie tych, którzy mieli problem z pozyskiwaniem i utrzymaniem klientów, stało się to szansą na rozwój.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA