Biura maklerskie

Fuzja ma pomóc BM Alior Banku

Większa aktywność inwestorów, wzrost przychodów i rentowności – tak widzi przyszłość Krzysztof Polak, dyrektor biura maklerskiego, które przejęło niedawno BM Banku BPH.

BM Alior Banku, któremu dowodzi Krzysztof Polak, dołączyło do grona stutysięczników.

Foto: Archiwum
Foto: GG Parkiet

Zakończona niedawno fuzja Alior Banku i Banku BPH otwiera także nowy rozdział w branży maklerskiej. Dzięki tej transakcji BM Alior Banku dołączyło bowiem do grona brokerów, którzy obsługują co najmniej 100 tys. rachunków maklerskich. Przedstawiciele brokera liczą, że na samym przeniesieniu rachunków z jednej instytucji do drugiej się nie skończy.

Nowe możliwości

Tylko dzięki fuzji banków BM Alior Banku zwiększyło liczbę prowadzonych rachunków inwestycyjnych o prawie 25 tys. sztuk. Na koniec marca broker miał prawie 108 tys. kont, co daje mu piąte miejsce na rynku. Krzysztof Polak, dyrektor BM Alior Banku, liczy, że wzrost ten przełoży się także na bardziej wymierne korzyści dla biura.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.