Banki

Zmiana w zarządzie ING Banku Śląskiego

Rada nadzorcza powołała dziś Ewę Łuniewską na stanowisko wiceprezes odpowiedzialnej za pion klientów biznesowych. Swoją funkcję obejmie od 1 stycznia.
Foto: materiały prasowe

Ewa Łuniewska jest związana z ING od 29 lat. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze bankowości korporacyjnej. Od pięciu lat kieruje spółką leasingową ING. W tym czasie wartość portfela ING Lease zwiększyła się o 73 proc., a liczba klientów wzrosła o 230 proc. - Życzymy Ewie wielu sukcesów w nowej roli – mówi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Łuniewska zastąpi na tym stanowisku Michała Bolesławskiego, który odchodzi z końcem roku z ING Banku Śląskiego, aby objąć stanowisko szefa business banking Holandii, Belgii i Luksemburga w Grupie ING. Związana jest z ING od 1991 roku, czyli od ukończenia Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej. Na początku kariery zawodowej odpowiadała za bankowość korporacyjną, finansowanie strukturyzowane oraz dłużne rynki kapitałowe w Oddziale ING Bank N.V. w Warszawie. W 2001 roku została powołana na stanowisko dyrektora departamentu klientów strategicznych w ING Banku Śląskim. Od 2006 r. jako dyrektor w pionie korporacyjnej sieci sprzedaży odpowiadała za doskonalenie oferty produktów bankowych dla klientów korporacyjnych, a także rozwój przeznaczonych dla nich kanałów internetowych i mobilnych. Od początku 2016 roku do dziś pełni funkcję prezesa ING Lease Polska. W czerwcu tego roku została wybrana na Przewodniczącą Komitetu wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.