Będą sowite dywidendy z banków?
Rekordowe lub bliskie rekordów mogą być tegoroczne zyski tych kredytodawców, którzy są zdolni do podziału się nimi z akcjonariuszami. Sprawdzamy, która spółka może zaoferować najwięcej.
Aktualizacja:
24.11.2021 15:06
Publikacja:
24.11.2021 15:06
W 2022 roku Citi handlowy powinien znowu być w stanie wypłacić cały roczny zysk. W 2021 r. może on wynieść 650 mln zł dzięki wyjątkowo dobremu I kwartałowi. Wypłata całej tej kwoty dałaby 5 zł na akcję i 8,5 proc. stopy dywidendy, ale bank ma jeszcze prawie 650 mln zł niepodzielonych zysków, co może podbić ten wskaźnik.
Foto: GG Parkiet
Zbliżamy się do tego okresu w roku, w którym Komisja Nadzoru Finansowego tradycyjnie publikuje politykę dywidendową banków na nowy rok. Tym razem może to nastąpić na początku grudnia. Załóżmy, że jej główne założenia będą podobne jak tegoroczne i spróbujmy oszacować, ile pieniędzy może trafić do akcjonariuszy banków z GPW w przyszłym roku.
Wielkie tegoroczne zyski...
Pozostało jeszcze 94% artykułu
Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!
Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.
Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".