Banki

Pekao skupia się na rozwoju organicznym

Bank jest gotowy do ewentualnej konsolidacji polskiego rynku, ale teraz rozmów z Aliorem nie prowadzi. Zarząd liczy na spadek odpisów w przyszłym roku.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

– Polski rynek bankowy czeka dalsza konsolidacja. Pekao jest otwarty na ten scenariusz, każdą sytuację będziemy analizować oddzielnie. Zawsze argumenty dotyczące ewentualnej transakcji muszą być biznesowe – mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao.

Zysk w dół o połowę?

Pekao kontrolowany jest przez PZU, w którego grupie jest również Alior. Bank ten został mocno dotknięty przez pandemię i pojawiają się głosy, że państwowy ubezpieczyciel może zdecydować się na połączenie go z większym Pekao. Tym bardziej że taki pomysł już był i choć po analizach w 2018 r. zarządy obu banków przyznały, że fuzja przyniosłaby korzyści, to nie zdecydowano się na nią ze względu na brak porozumienia co do wyceny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.