Banki

Bank Millennium planuje cięcia kosztów i inwestycji

Pełen wpływ cięcia stóp procentowych będzie widoczny w III kwartale, ale wynik z odsetek może się ustabilizować.
Foto: materiały prasowe

– Po trzech cięciach stóp procentowych i działając w warunkach zerowych stóp procentowych, a realnie ujemnych z uwzględnieniem podatku bankowego, musimy dokonać korekt, aby w takich warunkach utrzymać efektywność – zapowiada Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

Pandemia na razie odcisnęła ograniczone piętno na wynikach finansowych. Bank miał w II kwartale 54 mln zł skonsolidowanego zysku netto, o blisko 70 proc. mniej niż rok temu. Rezultat okazał się o 5 proc. wyższy od prognoz dzięki nieco wyższym od oczekiwań przychodom. Wynik w II kwartale obciążyły rezerwy na ryzyko prawne hipotek frankowych (113 mln zł), na pandemię (9 mln zł) i zwroty prowizji (61 mln zł). W całym I półroczu bank ma 78 mln zł zysku, o 79 proc. mniej niż rok temu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.