Banki

Idea Bank: Trzy getbackowe sprawy

Sprawa GetBacku odbija się Idea Bankowi czkawką nie tylko ze względu na postępowanie administracyjne prowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego, które ma wyjaśnić jego rolę w dystrybucji obligacji windykatora. Także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygląda się roli Idei w sprawie GetBacku.

Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Foto: materiały prasowe

– UOKiK prowadzi trzy postępowania administracyjne i dwa wyjaśniające w sprawie Idea Banku – mówi Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK. Trzy z nich dotyczą spraw związanych z GetBackiem.

Pierwsze z postępowań administracyjnych przeciw bankowi (z zarzutami) dotyczy naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i toczy się od października 2018 r. – Zarzuty UOKiK dotyczą wprowadzania konsumentów w błąd m.in. co do bezpieczeństwa obligacji GetBacku i ich ekskluzywnego charakteru. Mogło także dojść do nieuczciwej sprzedaży, czyli tzw. missellingu, bo przedstawiciele Idea Banku namawiali na nie osoby, o których powinni byli wiedzieć, że nie akceptują ryzykownych inwestycji. Postępowanie jest na końcowym etapie – informuje Cieloch.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.