REKLAMA
REKLAMA

Banki

Alior: Duży odpis na ZM Kania

W związku z rozpoczęciem restrukturyzacji klienta działającego w branży spożywczej (chodzi o Zakłady Mięsne Henryk Kania) zarząd Aliora zdecydował o dokonaniu odpisu o wartości blisko 140 mln zł. Jego łączna ekspozycja to 235 mln zł.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Odpis obniży zysk netto w II kwartale. W pierwszych trzech miesiącach bank miał tylko 103 mln zł zysku, ale gdyby nie aż 110 mln zł składki na fundusz restrukturyzacji w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, jego zarobek sięgnąłby około 200 mln zł. I to właśnie takiej wartości można by się było spodziewać w II kw., gdyby nie odpis na ZM Henryk Kania, bo tym razem składki na wspomniany fundusz już nie ma. Jeśli więc nie będzie dodatkowych zdarzeń jednorazowych lub wzrostu albo spadku salda odpisów z innych powodów, wynik netto Aliora w II kw. może sięgnąć 60–80 mln zł, co byłoby najsłabszym wynikiem od IV kw. 2015 r. Trigon szacuje, że w całym roku zysk wyniesie 650-–700 mln zł. MR

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA