REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zaskakująca decyzja nadzoru Aliora

Rada nadzorcza Alior Banku nie rekomenduje udzielenia absolutorium jednemu z członków zarządu.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W środę rada nadzorcza Alior Banku, po dokonaniu oceny działalności w 2018 r., podjęła uchwały w sprawie rekomendacji udzielenia absolutorium z wykonania obowiązków dwunastu obecnym i byłym członkom zarządu banku na czele z obecnym prezesem Krzysztofem Bachtą i poprzednimi, którymi byli Katarzyna Sułkowska i Michał Chyczewski.

Jednak w tym gronie nie ma obecnego wiceprezesa banku - Macieja Surdyka. Powodów bank nie podał. Surdyk od kwietnia 2018 r. sprawuje to stanowisko odpowiadając za strategię i efektywność sprzedaży do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Odpowiada również za dział funduszy UE i programów publicznych. Sprawuje nadzór nad departamentem skarbu i biznesu agro. Z bankiem związany jest od 2013 r. Przed powołaniem do zarządu był dyrektorem zarządzającym pionu rozwoju bankowości przedsiębiorstw.

Alior nie komentuje sprawy. Można jednak przypuszczać, że powodem decyzji rady nadzorczej Aliora, na czele której stoi Tomasz Kulik (członek zarządu PZU, czyli głównego akcjonariusza banku), mogły być ostatnie problemy z portfelem kredytowym w obszarze przedsiębiorstw. Okazało się, że Alior od 2018 r. zaczął kredytować Zakłady Mięsne Kania, jego ekspozycja wynosi 233 mln zł. Spółka wiosną bieżącego roku popadła w spore tarapaty i próbuje zawrzeć układ z wierzycielami. Alior finansował też pogrążony w problemach Ruch.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA