Kolejne zmiany w największym polskim ubezpieczycielu. Były wiceprezes mBanku pokieruje PZU Życie

Nowo powołana rada nadzorcza PZU Życie powołała Jarosława Mastalerza na prezesa towarzystwa, pod warunkiem uzyskania przez niego, zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF); dokonała też innych zmian w zarządzie, podała spółka.

Publikacja: 19.04.2024 17:53

Jarosław Mastalerz

Jarosław Mastalerz

Foto: materiały prasowe PZU

Do czasu uzyskania zgody KNF, Jarosławowi Mastalerzowi powierzono pełnienie obowiązków prezesa zarządu w zakresie dopuszczalnym przez stosowne przepisy, podano.

Jednocześnie RN odwołała z dniem 21 kwietnia br. ze składu zarządu spółki: Aleksandrę Agatowską, Andrzeja Jaworskiego, Bartłomieja Litwińczuka, Dorotę Macieję, Sylwię Matusiak oraz Dominika Witka.

Rada powołała w skład zarządu PZU Życie - poza Jarosławem Mastalerzem - od dnia 22 kwietnia 2024 r. - Iwonę Wróbel oraz od 6 maja Sławomira Bilika i Pawła Wajdę.

Czytaj więcej

PZU: po wyborze nowego zarządu kapitalizacja w górę o blisko miliard złotych

Jarosław Mastalerz to doświadczony menedżer od ponad 25 lat piastujący kluczowe stanowiska w zarządach największych międzynarodowych instytucji finansowych w Polsce, zarówno na rynku ubezpieczeniowym, jak i bankowym. Był w tym czasie odpowiedzialny za szereg funkcji biznesowych w obszarach finansów, operacji, strategii, marketingu oraz IT i technologii, podano w komunikacie.

Na rynku ubezpieczeniowym pełnił m.in. funkcje dyrektora finansowego i członka zarządu Zurich Polska (1998-2003), następnie związany był z Grupą Generali w Polsce (2003-2006), gdzie w randze członka zarządu pełnił również funkcję dyrektora finansowego. W 2007 r. był twórcą i prezesem pierwszego polskiego cyfrowego ubezpieczyciela - BRE Ubezpieczenia. Następnie przez 10 lat związał się z Grupą mBanku (d. BRE Banku), gdzie jako wiceprezes odpowiadał m.in. za bankowość detaliczną w Polsce, Czechach i Słowacji, a następie także za obszary operacji i IT oraz nadzorował piony technologii, bezpieczeństwa i nieruchomości.

17 kwietnia, nadzwyczajne walne zgromadzenie PZU Życie odwołało z rady nadzorczej spółki Beatę Kozłowską-Chyłę, Martę Bekus-Majewską, Piotra Głoda, Kamila Kowaleczkę, Tomasza Nowackiego, Joannę Szandorowską i Marcina Szubę. Jednocześnie NWZ powołało w skład rady nadzorczej spółki Marię Szczęsną, Macieja Wejmana (któremu powierzono funkcję wiceprzewodniczącego), Marcina Wojewódkę oraz Krzysztofa Wygodę.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów wyniosła 436,12 mld zł w 2022 r. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.

Ubezpieczenia
PZU szykuje sowitą dywidendę
Ubezpieczenia
Roszady kadrowe w PZU coraz głębsze
Ubezpieczenia
Trwa wietrzenie gabinetów w Grupie PZU
Ubezpieczenia
Stabilizacja cen polis
Ubezpieczenia
Ceny polis rosną, ale coraz wolniej. Pojawiają się dawno niewidziane obniżki
Ubezpieczenia
Obroty handlowe z polisą