Banki

Konsolidacja polskich banków będzie postępować

Przejęciem Eurobanku zainteresowany może być niemal każdy gracz z pierwszej dziesiątki. Kolejne fuzje i przejęcia, jeśli rentowność sektora się nie poprawi, są tylko kwestią czasu.
Foto: 123rf

Eurobank, 16. pod względem wielkości bank komercyjny w Polsce, został przez francuski Societe Generale wystawiony na sprzedaż – donosi Reuters. SocGen i sam Eurobank nie komentują tych informacji.

Będą kolejne transakcje

Bank specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ma niecałe 14 mld zł aktywów i 12 mld zł kredytów. W 2017 r. wypracował 103 mln zł zysku netto, o 28 proc. mniej niż rok wcześniej (ROE wyniosło 5,7 proc.), zatrudnia 2,88 tys. osób. Ma 309 tys. aktywnych kart debetowych, a liczba rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych to 1,45 mln.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.