REKLAMA
REKLAMA

Banki

Getin Holding: Trwa dobra passa spółek zagranicznych

Carcade, rosyjska spółka Getin Holdingu, wyraźnie poprawiła wyniki w 2018 r. Zysk netto urósł do 460 mln rubli (27 mln zł), czyli poprawił się o 180 proc. (o 150 proc. w polskiej walucie). Portfel leasingowy wzrósł o 42 proc., do 15,7 mld rubli.

Piotr Kaczmarek, prezes Getinu Holding.

Foto: materiały prasowe

– Dla zagranicznych spółek Getin Holdingu trzy kwartały 2018 r. były najlepsze w historii. Wszystkie biznesy rozpędzały się, a wyniki nie były zaburzone zdarzeniami jednorazowymi. Nie widzę powodów, aby IV kwartał miał nie potwierdzić tych tendencji. Wyniki Carcade o tym świadczą, nasz biznes w Rosji mocno się rozpędza – mówi prezes Piotr Kaczmarek.

Dodaje, że widać to szczególnie po szybkim wzroście portfela. – Spółka jest płynna, ma dostęp do finansowania na lokalnym rynku i sprawdzony model biznesowy. Portfel jest zdrowy, a wynik 2018 r. nie zawiera zdarzeń jednorazowych, takich jak sprzedaż aktywów czy rozwiązania rezerw. To, co widzimy, to wyłącznie czysty biznes leasingowy. Spodziewamy się w tym roku wzrostu portfela. Ponadto zależy nam na utrzymaniu powtarzalności i trendu poprawy głównych linii wyników – zaznacza. O powtórkę 40-proc. tempa wzrostu portfela będzie jednak trudno.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA