REKLAMA
REKLAMA

Banki

Inwestorzy składają pierwsze oferty przejęcia mBanku

W środę zainteresowani kupnem niemiecko-polskiego kredytodawcy mogą składać oferty niewiążące. Faworyci to obecne już w Polsce banki. Chęć kupna mają zadeklarować też Erste i Credit Agricole.
Foto: materiały prasowe

Poszukiwania kupca mBanku wchodzą w decydującą fazę. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że od środy zainteresowani mogą składać Commerzbankowi oferty niewiążące na tego czwartego co do wielkości aktywów kredytodawcę w Polsce.

Dla kogo?

– Oferty mają złożyć PKO BP, PZU z kontrolowanym przez siebie Pekao, oraz Credit Agricole i Erste Group – mówi osoba związana ze sprawą i chcąca pozostać anonimową. Due diligence może potrwać około dwóch miesięcy, pod koniec marca składane byłyby oferty wiążące. W tym etapie mogą się znaleźć dwie, trzy instytucje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA