REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Sprzedaż mBanku wchodzi w decydującą fazę. Kto faworytem

Pekao mogłoby zyskać na przejęciu mBanku tak potrzebne nowoczesne systemy IT. Tym bardziej że w połowie przyszłego roku kończy mu się najem od UniCreditu jego systemów. To jednak niejedyny kandydat do fuzji.

Cezary Stypułkowski

Foto: materiały prasowe

Do tej pory niewiele konkretnego wydarzyło się pod względem wzbudzającej emocje sprzedaży mBanku przez Commerzbank. Teraz proces wkracza w decydującą fazę.

Państwowa ofensywa

Niemiecka grupa, mająca 69,3 proc. akcji tego czwartego co do wielkości banku w Polsce, przyznaje oficjalnie, że chce sfinalizować transakcję do końca przyszłego roku. Zważywszy na konieczność wydzielenia hipotek walutowych z mBanku, co jest warunkiem niezbędnym do przeprowadzenia transakcji, oznacza to konieczność znalezienia kupca w pierwszej połowie roku. Dziennik „Handelsblatt" twierdzi, że Commerzbank oczekuje wpływu wstępnych ofert w połowie stycznia. Złożyć je mają państwowe PKO BP i PZU z kontrolowanym przez siebie Pekao – donosi Reuters, powołując się na źródła. Wśród oferentów wymienia austriackie Erste, które już kiedyś chciało wejść do Polski, i francuski Credit Agricole, mający jeden z mniejszych banków komercyjnych w naszym kraju (11. pod względem aktywów).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA