Analizy

Energetyka dała zarobić w tym roku. Jest szansa na więcej

W ciągu roku indeks spółek sektora poszedł w górę ponad 23 proc. Ale ostatnie dwa–trzy miesiące przyniosły korektę. Nie należy się tym przejmować. Wkrótce przyjdą kolejne zwyżki – sugerują analitycy.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Wbrew sceptycznym rekomendacjom dla energetycznych koncernów z końcówki ubiegłego i początku tego roku akcje PGE, Enei, Tauronu i Energi dały solidnie zarobić.

Jak jednak kilka miesięcy temu sugerowali zarządzający funduszami inwestycyjnymi, ich akcje nie zawsze trafiały do portfeli wskutek świadomych decyzji. Transakcje wynikały zaś m.in. z dokonywanych przez zagranicę zakupów pakietowych. Pewne jest jedno. Inwestorzy przestali się kierować wyłącznie oczekiwaniem sowitej dywidendy. Bo tych albo nie było (PGE i Tauron mają zawieszoną politykę wypłat), albo były mikroskopijne (w Enerdze i Enei).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.