REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Netflix zapowiada poprawę wyników

Podczas czwartkowej sesji kurs producenta filmów i serialów spadł o 10,3 proc. Była to reakcja na wyniki po II kwartale. Rynek zaskoczyło niższe niż się spodziewano tempo wzrostu liczby abonentów. III kwartał ma być lepszy - zapowiada spółka
Foto: Bloomberg

Netflix ogłosił, że w II kwartale do serwisu dołączyło 2,7 mln nowych subskrybentów, czyli znacznie mniej od prognoz analityków, którzy liczyli na 5 milionów nowych użytkowników. Na koniec czerwca Netflix obsługiwał 152 milionów abonentów, z czego w USA 60,1 mln oraz 91,5 milionów za granicą.

Eksperci zwracają uwagę, że po raz pierwszy w historii spółka spadła (o 126 tys.) liczba abonentów w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem zarządu firmy, powodem osłabienia wyników nie jest konkurencja. Można to zatem tłumaczyć podwyżkami cen za dostęp do platformy, czy opóźnieniami we wprowadzaniu własnych produkcji.

W III kwartale Netflix liczy jednak na poprawę i około 7 milionów nowych subskrybentów w porównaniu do 6 milionów nowych użytkowników w tym samym okresie przed rokiem. Przychody mają natomiast wzrosnąć o ponad 31 proc. Poprawa wyników ma nastąpić m.in. dzięki nowym sezonom popularnych produkcji, takich jak „The Crown", czy „Dom z papieru".

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA