Analizy

Rynek sceptyczny do GetBacku mianującego się drugim Krukiem

Opinie są różne, ale polscy inwestorzy głównie sceptycznie nastawieni są do GetBacku i jego wyceny. Jeśli zagraniczni gracze uwierzą, że to drugi Kruk, a zakupy akcji przeprowadzą też współpracujące z firmą TFI, oferta się uda.

Konrad Kąkolewski, prezes GetBacku, chce, aby spółka do końca 2019 r. została liderem polskiego rynku pod względem aktywów, odzysków i liczby klientów.

Foto: Archiwum

Pierwsza oferta publiczna akcji GetBacku wzbudziła sporo emocji. Jedni uważają, że windykacyjna spółka jest łakomym kąskiem, bo szybko rośnie i może przynieść dobry zwrot, inni wręcz przeciwnie – że rozwój jest zbyt szybki i ze spółką wiąże się kilka czynników ryzyka, a bycie drugim Krukiem to wcale nie taka prosta sprawa.

Wysoka wycena

Book building rozpoczął się w poniedziałek i ustalono już, że cena maksymalna akcji w ofercie to 27 zł. Jak donosi Bloomberg, przedział wyniesie w takim razie 18,5–27 zł. Na tej podstawie wartość IPO może sięgnąć od 740 mln zł do 1,08 mld zł (oferowanych jest 20 mln akcji istniejących i 20 mln nowej emisji, obecnie kapitał dzieli się na 80 mln akcji). Book building potrwa do 4 lipca i wtedy dowiemy się, jaka będzie ostateczna cena akcji, ale na razie wygląda na to, że GetBack ceni się wysoko.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.