Analizy

Mocna reakcja krajowych inwestorów

Producenci gier komputerowych notowani na światowych giełdach radzili sobie w ostatnich latach bardzo dobrze. Jednak tempo wzrostu cen ich akcji nie była aż tak spektakularne jak w przypadku polskich studiów.
Foto: AFP

To po części tym można tłumaczyć niedawną, potężna przecenę krajowych spółek z tej branży – po prostu nadszedł czas na urealnienie wycen, a koronawirus stał się do tego znakomitym pretekstem.

Foto: GG Parkiet

Z naszych szacunków wynika, że akcje największych podmiotów zagranicznych (w tym między innymi amerykańskich koncernów Electronic Arts i Activision Blizzard, chińskiego giganta Tencenta czy francuskiego Ubisoftu) w ostatnich tygodniach straciły średnio kilkanaście procent, podczas gdy przecena (mierzona przeciętną zmianą notowań w tym okresie) największych polskich studiów była niemal dwukrotnie wyższa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.