Akademia Parkietu

Spółki niedowartościowane, wzrostowe i inne pomysły

Lepiej nie czekać na korektę i okazje na przecenionym rynku. Próby przewidywania górek i dołków dla większości inwestorów źle się kończą. Zdecydowanie lepszą strategią są systematyczne zakupy akcji.
Dobrą strategią dla długoterminowych inwestorów ceniących stabilność zysków jest zakup akcji spółek regularnie wypłacających dywidendę. Inwestycje takie wiążą się z mniejszym ryzykiem. A zyskują na popularności zwłaszcza w czasie dekoniunktury na giełdzie.
Shutterstock

Dla inwestora budującego portfel z myślą o utrzymaniu go przez co najmniej kilka lat bieżące, krótkoterminowe wahania na giełdzie nie mają większego znaczenia. Kluczowa jest strategia, która ma zapewnić osiągnięcie założonego zysku.

Jej wybór jest uzależniony od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest stopień akceptacji ryzyka przez inwestora.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.