Na bazie zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu spółka ma zielone światło na emisje w ramach programu o łącznej wartości do 150 mln zł.
– Ruszamy właśnie z emisją o wartości do 20 mln zł. Poszerzamy grono oferujących i chcemy też poszerzyć grono inwestorów. Będą to czteroletnie, dobrze zabezpieczone papiery, notowane na rynku Catalyst i dające godziwy atrakcyjny zwrot – zapowiada Tomasz Boduszek, prezes PragmaGO. Dodaje, że spółka jest już dobrze znana inwestorom, systematycznie poprawia wyniki i ma niskie zadłużenie. Wskaźnik zadłużenia finansowego (relacja długu finansowego pomniejszonego o gotówkę do kapitałów własnych) to 105 proc., przy kowenantach dla obligacji wynoszących 400 proc.