USDPLN nieco niżej przed zapiskami FED

Złoty pozostaje w środę rano względnie stabilny, notowania EURPLN utrzymują się ponad poziomem 4,70, ale USDPLN cofnął się w okolice 4,55-4,56 w ślad za cofnięciem dolara na szerokim rynku przed wieczornymi zapiskami z posiedzenia FED, jakie miało miejsce na początku listopada.

Publikacja: 23.11.2022 09:33

Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Foto: materiały prasowe

Kurs EURUSD wybił się ponad poziom 1,03 i zbliżył się w okolice istotnego oporu przy 1,0350-60. Wygląda na to, że inwestorzy liczą na to, że dzisiejsze sygnały z Rezerwy Federalnej będą "gołębie" dając preteksty do dalszych spekulacji przed planowym posiedzeniem zaplanowanym na 14 grudnia. To jednak tylko nadzieje, a dodatkowo warto pamiętać o tym, że dla Amerykanów handel kończy się de facto dzisiaj - jutro Święto Dziękczynienia, a w piątek skrócony handel i Black Friday - stąd też reszta rynków będzie przez dwa dni bez przysłowiowego kompasu.

Wczoraj GUS opublikował dane o dynamice produkcji przemysłowej i wynagrodzeniach - oba odczyty były niższe od prognoz, co potwierdza oczekiwania, co do spowolnienia gospodarczego i może zamykać dyskusję wokół ewentualnych podwyżek stóp przez RPP. Niemniej otwarta pozostaje sprawa "rozmontowania" tarczy antyinflacyjnej, co może podbić inflację ponad poziom 20 proc. na początku przyszłego roku. Niemniej złoty zdaje się na razie nie przejmować czynnikami lokalnymi, czy też ryzykiem geopolitycznym (Ukraina). Liczy się tylko to, co pokazuje EURUSD.

Foto: DM BOŚ

Wykres dzienny EURPLN

Foto: DM BOŚ

Wykres dzienny USDPLN

Na dziennym układzie EURPLN wskaźniki nadal sugerują zwyżki, stąd też scenariusz podbicia notowań w kolejnych dniach pozostaje aktualny. W przypadku USDPLN obserwowane cofnięcie nie zmienia zbytnio układu wykresu, który pozostaje pro-wzrostowy.

Sporządził: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Waluty
Sytuacja na rynkach 7 maja - będzie odwilż z Chinami?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Waluty
Dzień decyzji RPP i FED!
Waluty
Fed i RPP w kalendarzu
Waluty
Sytuacja na rynkach 6 maja - dzień przed komunikatem FED
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Waluty
RPP i Fed rozpoczynają posiedzenia!
Waluty
Sytuacja na rynkach 5 maja - co dalej z tym dolarem?