Reklama

Enter Air: Sprzyjający rynek dla czarterowej linii

W I półroczu przychody Enter Air, największego w Polsce przewoźnika czarterowego, okazały się wyższe niż przed rokiem o 28 proc. i wyniosły 365 mln zł. Zysk netto jednak spadł o 7 proc., do 13,7 mln zł. Dla spółki najważniejszy jest jednak III kwartał. Wówczas notuje najwyższe obroty i zyski.
Enter Air: Sprzyjający rynek dla czarterowej linii

Foto: Fotorzepa, Robert Bosiacki

- Za nami udana I połowa roku i bardzo aktywny sezon wakacyjny. Osiągnięte wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami – twierdzi Grzegorz Polaniecki, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Enter Air. – Tradycyjnie w II połowie roku koncentrujemy się na planowaniu następnego sezonu. Na początku września podpisaliśmy z Rainbow Tours kontrakt na kolejny rok, którego wartość jest o ponad 40 proc. wyższa w porównaniu z obecnie obowiązującą umową – szacuje Polaniecki. Prowadzimy też zaawansowane negocjacje z innymi dużymi touroperatorami – dodaje. Warto jednak pamiętać, że w ubiegłym roku wartość umowy z Rainbow Tours spadła na rzecz kontraktu ze Small Planet. – Zainteresowanie zagranicznymi wycieczkami rośnie, a popyt na nasze usługi jest coraz większy, dlatego rozważamy powiększenie floty o kolejne boeingi 737-800 przed sezonem lato 2018 r. – twierdzi Polaniecki. Aktualnie flota składa się z 18 samolotów typu 737-800 oraz jednego 737-400. Analitycy wskazują jednak na rosnącą konkurencję oraz problem ze znalezieniem pilotów. Niedawno Lotnisko Chopina zapowiedziało plan ograniczenia ruchu w godzinach nocnych, wykorzystywanych nieraz przez linie czarterowe.

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama