Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.05.2025 13:22 Publikacja: 08.05.2025 06:00
Tomasz Burczyński, prezes Fabrity.
Foto: Fot. mpr
Zarząd giełdowej firmy informatycznej Fabrity (d. K2 Holding) podtrzymał prognozy z trzyletniej strategii opublikowanej w 2024 r., modyfikując założenie co do zatrudnienia w grupie. To oznacza, że do 2026 r. średnioroczna stopa wzrostu przychodów ma wynosić 12–20 proc., a rentowność operacyjna – utrzymywać się w przedziale 10,5–12 proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Producent gier zamierza po raz siódmy w swojej historii wypłacić dywidendę. Na horyzoncie jest też skup akcji.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Notowania Creotechu poruszają się w mocnym trendzie wzrostowym. Dziś kurs wyznaczył historyczne maksimum, przekraczając psychologiczną granicę. Od czasu debiutu akcje spółki podrożały pięciokrotnie.
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas