Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W pierwszych dniach stycznia opisaliśmy na łamach „Parkietu” przewidywania biur maklerskich co do tego, jak potoczy się aukcja częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz. Większość analityków była zdania, że nie będzie to zacięta licytacja, mimo że słowa prezesa Cyfrowego Polsatu mogły dawać do myślenia. Mirosław Błaszczyk zadeklarował bowiem, że grupę interesują zarówno częstotliwości z zakresu 700, jak i 800 MHz. Ankietowani przez nas specjaliści nie brali jednak raczej pod uwagę scenariusza, że znana z niechęci do wydawania dużych pieniędzy na radiowe pasmo tym razem zmieni taktykę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.