Nie milknie dyskusja na temat tego, czy Google, Netflix i inne firmy technologiczne powinny dodatkowo płacić za infrastrukturę telekomunikacyjną. W ostatnich dniach koreańskie telekomy wsparły europejskich operatorów w lobbingowej walce o tzw. fair share – dodatkową opłatę, którą miałyby ponosić na rzecz właścicieli infrastruktury robiące dzięki niej biznes podmioty.
Organizacje ETNO (Europejscy Operatorzy Sieci Telekomunikacyjnych) oraz KTOA (Stowarzyszenie Koreańskich Operatorów Telekomunikacyjnych) wydały wspólne oświadczenie, w którym zarzucają krytykom polityki fair share wprowadzanie w błąd.