Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Firma programistyczna poprawia rezultaty względem tego samego kwartału 2022 r. Coraz większą rolę w strukturze wyników odgrywa eksport.
– W I kwartale 2023 r. utrzymaliśmy wysoką dynamikę wzrostu, pracując nad poprawą rentowności gałęzi fintech. Konsekwentnie wdrażamy nasz cel strategiczny – rozwój dwóch niezależnych, rentownych i szybko rosnących międzynarodowo biznesów – Software Mind i Ailleronu. Jeśli chodzi o fintech rozwijany w ramach Ailleronu, to mimo zawirowań w branży bankowej wciąż widzimy na rynku bardzo duże zapotrzebowanie instytucji finansowych na produkty i usługi IT – mówi Rafał Styczeń, prezes Ailleronu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inwestorzy w dobrych nastrojach czekają na jutrzejszą premierę „The Alters”. Znamy już opinie recenzentów. Wiemy też co o nich sądzą analitycy.
Producent gier z grupy PlayWaya zadebiutował dziś na NewConnect. W pierwszych godzinach sesji chętnych do zakupu akcji było tak wielu, że handel nie mógł ruszyć.
Nie ma żadnych wątpliwości, że przyszłość jest cyfrowa, oparta na światłowodach i 5G – mówi Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska.
6,1 mld zł wyniosły w latach 2020-2024 inwestycje operatora telekomunikacyjnego Play w infrastrukturę i częstotliwości radiowe. Podobnie będzie w kolejnych latach.
Akcjonariusz technologicznej spółki zgłosił projekt uchwały w sprawie splitu akcji. Ma nadzieję, że dzięki temu wzrośnie ich płynność i dostępność dla inwestorów indywidualnych.
Warner Bros. Discovery, posiadający w Polsce stację telewizyjną TVN oraz serwis Player.pl, zamierza podzielić się na dwie części – poinformował w poniedziałek zarząd amerykańskiej grupy. Co to oznacza?