Reklama

Vercom i R22 powinny utrzymać dobre tempo

Technologiczne spółki zapowiadają dobry 2023 r. Pierwszy kwartał miały udany.
Krzysztof Szyszka, prezes  Vercomu

Krzysztof Szyszka, prezes Vercomu

Foto: materiały prasowe

Postępująca cyfryzacja i wzrost popytu na usługi IT wspierają wyniki giełdowego Vercomu. Spółka w trakcie trzech pierwszych miesięcy 2023 r. wypracowała 74,9 mln zł przychodów, czyli o 51 proc. więcej w ujęciu rok do roku oraz niespełna 2 proc. powyżej oczekiwań rynkowych. EBITDA wyniosła 17,6 mln zł, co oznacza również około 2-proc. przebicie prognozy analityków, a rok do roku dynamika wynosi aż 110 proc. Z kolei zysk operacyjny urósł o 105 proc., do 14 mln zł, i był zbliżony do oczekiwań rynkowych. Na poziomie netto spółka wykazała 9,6 mln zł zysku przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. To 44 proc. więcej niż rok temu i prawie 7 proc. powyżej konsensusu.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama