Trzy filary nowej strategii Vividu

Rada nadzorcza bydgoskiego studia zatwierdziła plany rozwoju spółki na lata 2023-2026. Mają być finansowane m.in. z emisji akcji o wartości 10 mln zł.

Publikacja: 13.04.2023 09:15

Trzy filary nowej strategii Vividu

Foto: spółka

Strategia Vivid Games zakłada trzy filary: rozwijanie kompetencji deweloperskich, tworzenie gier mobilnych oraz rozwój poprzez strategiczne partnerstwa.

„Nawiązujemy współpracę z innymi firmami z branży gier komputerowych, wydawcami i dostawcami różnorodnych formatów cyfrowej rozrywki, w celu zwiększenia zasięgu i rozwoju naszych marek. Pomoże nam to promować nasze gry i uzyskać dostęp do nowych rynków, a także w pełni wykorzystać potencjał istniejącej grupy użytkowników” - czytamy w dokumencie opisującym strategię.

Flagowym tytułem Vividu jest gra „Real Boxing”. Spółka chce stworzyć kolejne gry z tej serii, zaczynając od „Real Boxing 3”. Prace nad nią mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej

Vivid Games. Zarząd: sytuacja spółki jest stabilna

Spółka zakłada, że w 2025 r. „Real Boxing 3” odpowiadać będzie za 40 proc. przychodów, projekt C za 30 proc., „Blast Games” za 20 proc., a pozostałe projekty za 10 proc. Oznacza to znaczącą dywersyfikację. Według najnowszych dostępnych danych (za III kwartał 2022 r.) marka „Real Boxing” odpowiadała za niemal 72 proc. przychodów.

Realizacja strategii ma być finansowana ze środków własnych (Real Boxing), tzw. co-developmentu (projekt C / Blast Games) i z emisji akcji o wartości 10 mln zł.

Vivid Games jest notowane na warszawskiej giełdzie. Notowania poruszają się w długoterminowym trendzie spadkowym. Kapitalizacja studia to niespełna 30 mln zł.

Technologie
Walka o Brand24. Semrush: 1,5 zł to nasze ostatnie słowo
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Technologie
Ludzie Cyfrowego Polsatu o kursie i dywidendzie. Co czeka giełdowych inwestorów?
Technologie
Nvidia największą spółką na świecie. Kiedy osiągnie 4 bln dolarów kapitalizacji?
Technologie
Nvidia największą spółką świata. Powtórzy historię Cisco z bańki dot-com?
Technologie
Szaleństwo na akcjach telekomu z Gdańska. Dwóch chętnych inwestorów
Technologie
W 4 lata zyski się potroiły, a kurs dołuje. Analitycy tłumaczą, o co chodzi z Tekstem