"Jedną akwizycją rzędu 20 mln zł możemy w pierwszym półroczu sfinansować ze środków własnych. Dwie możemy przeprowadzić korzystając z kredytów" - powiedział prezes Stanisław Wedler. Dodał, że WSiP ma uzgodnienia z bankami i zapewnienie, że taka transakcja zostanie sfinansowana.
WSiP są zainteresowane m.in. udziałem w prywatyzacji wydawnictwa Bellona. Wedler poinformował, że spółka spodziewa się zaproszenia do rokowań w najbliższych tygodniach.
"Prowadzimy też due diligence w innym wydawnictwie" - powiedział Wedler. Według serwisu DealWatch, tym wydawnictwem jest Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne (PWE).
Wedler nie wykluczył, że WSiP dokonają też w tym roku dwóch znacznie mniejszych przejęć. Celem miałyby być spółki z sektora technologii i multimediów. Dzięki nim WSiP mogłyby przygotować ofertę e-learningową dla szkół. Alternatywą dla tych przejęć jest zbudowanie - razem z partnerem technologicznym - nowego przedsięwzięcia od zera. W tej chwili spółka nie pracuje nad przejęciami w branży podręcznikowej.
"Obserwujemy sytuację, ale zaawansowanych rozmów nie prowadzimy" - powiedział Wedler.