Synerga.fund połączy się z ALL IN Games

Spółka notowana na NewConnect zajmująca się do tej pory technologiami blockchain podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z ALL IN Games, firmą działającą na rynku wydawniczym gier komputerowych.

Publikacja: 06.03.2019 12:11

Synerga.fund połączy się z ALL IN Games

Foto: Adobestock

– Wejście w branżę gier komputerowych otworzy przed nami nowe możliwości i pozwoli efektywnie wykorzystać nasz status spółki publicznej do rozwoju bardzo mocnego podmiotu – mówi Tomasz Wykurz, prezes Synergi.fund.

Planowanie połączenie ma polegać na przeniesieniu majątku spółki ALL IN Games na rzecz Synergi.fund w zamian za nadanie dotychczasowym udziałowcom spółki przejmowanej akcji Synergi. Obie spółki przeprowadzają proces due diligence, a dokument o wstępnym porozumieniu mają podpisać 29 marca.

ALL IN Games funkcjonowało wcześniej jako Alin Group. Dzięki działalności spółki gry uzyskują wsparcie marketingowe i finansowe. Tytuły, za jakie odpowiedzialne jest ALL IN, to m.in. „Destructive Creations", „PolyAmorous", „The Knights of Unity" oraz „Fort Triumph". W tym roku ALL IN planuje wydać co najmniej sześć gier.

– Potencjał nadchodzących produkcji jest bardzo wysoki, a pierwsze premiery są planowane już w drugim kwartale tego roku. Filozofia oraz model biznesowy ALL IN! GAMES powinny pozwolić na osiągnięcie znaczącej pozycji rynkowej w branży gier komputerowych w Polsce – podsumował Wykurz.

W lutym Synerga.fund zmieniła strategię rozwoju i zdecydowała o inwestycjach w rynek gier. Spółka liczy, że będzie mogła wykorzystać swoje kompetencje i know-how głównych akcjonariuszy posiadających doświadczenie w branży.

Kurs akcji spółki Synerga.fund wynosił w środowy poranek wynosił 5 groszy, o 1 grosz więcej niż na wtorkowym zamknięciu. Kapitalizacja wynosiła 13,7 mln zł.

Technologie
CI Games chce podwyższyć kapitał
Materiał Promocyjny
Elektrownie jądrowe to naturalny dla Warty obszar zainteresowań
Technologie
Prezes Comperii o sprzedaży Telepolis.pl i planach
Technologie
Wyzwaniem na dziś nie jest technologia, ale skromna baza zainteresowanych klientów
Technologie
Online Venture przejmuje Telepolis.pl
Technologie
Grupa AB zamierza nadal rosnąć szybciej niż rynek
Technologie
AB zwiększa udziały na trudnym rynku