– Polska jest dużym i perspektywicznym rynkiem. Dotychczas, aby go przetestować, zainwestowaliśmy już milion złotych. Ponieważ planujemy stać się jednym z liderów tego rynku, tak jak na naszym macierzystym, czeskim rynku planujemy przeznaczyć na ekspansję w Polsce jeszcze kilka milionów złotych – zapowiada Marek Slonina, zarządzający Gonet.tv w Polsce.

Według Sloniny przewagą platformy jest np. możliwość nagrywania i ponownego odtwarzania programów.

Wprawdzie menedżer nie mówi otwarcie, ale za główną konkurencję uważane są w kierowanej przezeń firmie Wirtualna Polska Holding i jej WP Pilot. Obie platformy proponują płatny dostęp do linearnych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej (w tym główne stacje największych nadawców) wzbogacone o kanały tematyczne i radiowe. To nie oznacza, że ich oferta jest identyczna. WP Pilot ma w ofercie kanały informacyjne TVN24 czy Eleven Sports. Nie ma zaś rosyjskich, ukraińskich czy niemieckich stacji informacyjnych.

O jak duży rynek widzów walczy Gonet.tv w Polsce? Marcin Malicki, szef WP Pilota, nie zdradza, ilu abonentów zdobył WP Pilot. – Nasza baza abonentów rosła w ciągu ostatniego roku w tempie dwucyfrowym – mówi Malicki.

Zapowiada, że oferta WP Pilota poszerzy się wkrótce o nowe kanały. ziu