Reklama

R22, Vercom: Zapowiada się bardzo dobry rok

Spółki technologiczne są beneficjentami przyspieszonej przez pandemię cyfryzacji.
Jakub Dwernicki, prezes R22

Jakub Dwernicki, prezes R22

Foto: materiały prasowe

Rosnący popyt widać m.in. w wynikach R22 oraz zależnego Vercomu, który od kilku tygodni notowany jest jako osobna spółka na giełdzie. Po udanym początku roku zarządy obu obu firm zapowiadają kolejne dobre kwartały.

R22 wypracowało w I kwartale 2021 r. 67,3 mln zł skonsolidowanych przychodów. To o 36 proc. więcej niż rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wzrosła o 27 proc., do 17,7 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej poszedł w górę o 77 proc., do 6,9 mln zł. Zarząd podkreśla, że mocna poprawa wyników to efekt zarówno dynamicznego rozwoju organicznego, jak i akwizycji. R22 chce utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu w kolejnych okresach. Trwają też prace nad kolejnymi przejęciami. Niewykluczone jest również upublicznienie kolejnych spółek z grupy, ale na razie na ten temat nie ma żadnych konkretów i jest to raczej dłuższa perspektywa – kolejnych lat.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama