Ekopol rozbudowuje sieć mikrostacji

Obecnie grupa dysponuje około 350 instalacjami służącymi do zarządzania gospodarką paliwową w firmach. Zarząd liczy, że ten rok przyniesie dalszy rozwój sieci. Niezależnie od tego szuka alternatyw dla swojego kluczowego biznesu.

Publikacja: 12.02.2025 06:00

Ekopol rozbudowuje sieć mikrostacji

Foto: materiały prasowe

Zarząd Ekopolu Górnośląskiego Holdingu zapowiada w tym roku dalszy rozwój sztandarowego produktu, czyli technologii Mikrostacje.pl, służącej do zarządzania gospodarką paliwową w przedsiębiorstwach. – Na ten moment posiadamy około 350 mikrostacji rozlokowanych w całym kraju. Z uwagi na coraz większą świadomość przedsiębiorców, że wdrażanie systemów informatycznych i technologii zdecydowanie usprawnia prace, a wartość pracy ludzkiej jest coraz bardziej cenna, zakładamy dalsze wzrosty wdrożeń naszej technologii u klientów końcowych – mówi Andrzej Piecuch, prezes Ekopolu.

Ekopol szuka na rynku ciekawych start-upów

Spółka zapewnia, że cały czas inwestuje w technologię Mikrostacje.pl. Efektem tego są nowe rozwiązania, które na bieżąco oferuje swoim obecnym i nowym klientom. Jako przykład podaje wprowadzone ostatnio do oferty paliwo HVO, które jest wytwarzane z tłuszczów posmażalniczych i olejów roślinnych oraz stanowiące alternatywę dla tradycyjnego oleju napędowego pochodzącego z przerobu ropy.

Foto: GG Parkiet

Technologia Mikrostacje.pl ma kluczowy wpływ na wypracowane przez grupę przychody i zyski. Równolegle zarząd Ekopolu stara się inwestować w alternatywne działalności. – Nie ukrywamy, że szukamy na rynku ciekawych start-upów, które można zaadaptować w naszym biznesie. Ze względu na fakt, iż branża paliwowa jest działalnością, która cechuje się niską rentownością, ciągle szukamy rozwiązań, które z jednej strony ograniczą koszty działalności, a z drugiej zwiększą wypracowane zyski – informuje Piecuch.

Ekopol pracuje nad nowymi rozwiązaniami

Pokrewnym biznesem do rozbudowywanej w Ekopolu sieci mikrostacji mogłoby być prowadzenie tradycyjnych stacji paliw. Obecnie taka działalność nie leży jednak w kręgu zainteresowań zarządu spółki. – Pracujemy jednak nad rozwiązaniami, które integrują stacje paliw z naszą technologią, gdyż klient oczekuje pełnej kompleksowości w tym zakresie – twierdzi Piecuch. Szczegółów na razie nie ujawnia.

Z ostatnich danych wynika, że po trzech kwartałach Ekopol wypracował 166,4 mln zł skonsolidowanych przychodów i 0,7 mln zł zysku netto. W ujęciu rok do roku oznaczało to spadek o 12,5 proc. i 12,9 proc.

Surowce i paliwa
Bogdanka mówi o braku równych szans na rynku węgla
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Surowce i paliwa
Prezes KGHM: Unia Europejska jest i będzie dla KGHM kluczowym rynkiem
Surowce i paliwa
JSW widzi zagrożenia finansowe, ale chce je minimalizować
Surowce i paliwa
Nowa instalacja Orlenu na Litwie powstaje w bólach
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Surowce i paliwa
KGHM o wydobyciu soli w okolicach Pucka zdecyduje w przyszłym roku
Surowce i paliwa
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o zapasach gazu