PGNiG Poszukiwania na początku przyszłego roku mogą przeprowadzić publiczną emisję akcji i zadebiutować na GPW. Czy wobec innych spółek zależnych również rozważana jest taka procedura?

Dziś mogę tylko powiedzieć, że przynajmniej w stosunku do jeszcze jednej spółki z grupy prowadzone są przygotowania związane z emisją akcji i debiutem na GPW. Nie wykluczam też kolejnych, tego typu działań wobec innych naszych firm.

A co ze spółkami zależnymi niezwiązanymi z podstawowym obszarem działalności grupy PGNiG np. z Geovitą, która prowadzi w Polsce sieć hoteli i ośrodków wypoczynkowo - konferencyjnych?

Chcemy zoptymalizować strukturę organizacyjną grupy PGNiG. Z tego powodu zamierzamy powtórnie wystawić na sprzedaż Geovitę i niektóre inne spółki niezwiązane z głównym profilem naszej działalności.

Czy w związku z objęciem przez panią funkcji prezesa PGNiG nastąpi zamian strategii grupy?

Obecna strategia obowiązuje do 2015 r. i nie planujemy rewolucyjnych zmian w jej zapisach. Będzie to raczej lifting oraz inne rozłożenie akcentów niż dotychczas.

Rozmawiał: Tomasz Furman