Reklama
Rozwiń
Reklama

Serinus Energy: Inwestorzy zwiększyli popyt na papiery

Podczas czwartkowej sesji inwestorzy mieli wyjątkowo duży apetyt na akcje Serinus Energy, spółki zajmującej się poszukiwaniami ropy i gazu na Ukrainie i w Tunezji. Dlatego jeszcze przed południem kurs osiągnął wartość 3,49 zł, co oznaczało wzrost o 10,8 proc.
Serinus Energy: Inwestorzy zwiększyli popyt na papiery

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała

– Powodem wzmożonego popytu są zapewne informacje o sprzedaży akcji Ophir Energy, przez Kulczyk Investments i spekulacje na temat dalszych działań tego podmiotu wobec Serinus Energy – mówił jeden z giełdowych inwestorów.

Ophir Energy podał, że Kulczyk Investments sprzedał 56,6 mln jej akcji stanowiących 8 proc. wszystkich udziałów. Każdy walor zbył po 140 pensów. Tak więc zainkasuje 79,3 mln funtów, co daje równowartość 441 mln zł. Po rozliczeniu transakcji Kulczyk Investments i podmioty od niego zależne nie będą posiadać żadnych akcji Ophir Energy.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama