Reklama

Polacy lepiej zagospodarowali oszczędności niż Amerykanie

Już tylko najbogatszym Amerykanom zostały covidowe nadmiary oszczędności. Wygląda na to, że Polacy wciąż je mają – 65 proc. ankietowanych zadeklarowało zaoszczędzenie środków finansowych w I półroczu br. Ale w ciągu roku zadłużenie wzrosło o 2,8 mld zł.
Polacy lepiej zagospodarowali oszczędności niż Amerykanie

Foto: AdobeStock

Tylko 20 proc. najbogatszych Amerykanów nadal ma nadmierne oszczędności w związku z pandemią. W przypadku 80 proc. gospodarstw domowych o najniższych dochodach depozyty bankowe i inne płynne aktywa były w czerwcu tego roku niższe niż w marcu 2020 r., po uwzględnieniu inflacji.

Amerykanie bez gotówki?

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama