Kurs EUR/PLN testuje poziom 4,0000

Przez większość dzisiejszej sesji kurs złotego względem euro testował poziom 4,0000. Przed godz. 17.00 notowania pary EUR/PLN kształtowały się nieco poniżej tej bariery – kurs zanotował swoje dzienne minimum na poziomie 3,9870.

Publikacja: 01.02.2010 16:59

Joanna Pluta, DM TMS Brokers

Joanna Pluta, DM TMS Brokers

Foto: TMS Brokers

Złoty umacniał się, pomimo słabszego odczytu indeksu PMI dla krajowego przemysłu oraz zniżki na europejskich parkietach. Świadczy to o sporej determinacji uczestników rynku by przebić w końcu poziom 4,0000 PLN za EUR.

Ze Stanów Zjednoczonych napłynął dziś szereg danych makroekonomicznych. Najważniejszą publikacją był indeks ISM dla przemysłu, będący amerykańskim odpowiednikiem wskaźnika PMI. Jego odczyt zaskoczył inwestorów pozytywnie – wyniósł on w styczniu 58,4 pkt, oczekiwano natomiast wyniku na poziomie 55,5 pkt. Z pozostałych danych poznaliśmy dziś również dynamikę dochodów i wydatków Amerykanów. Dochody zwiększyły się w grudniu o 0,4% m/m, co było wynikiem nieco lepszym od oczekiwań na poziomie 0,3% m/m. Słabiej od prognoz wypadły natomiast dane o wydatkach – zanotowały one w tym czasie zwyżkę o zaledwie 0,2% m/m, wobec przewidywań 0,3% m/m. Eurodolar zwyżkował dziś przez większość sesji, odreagowując swój wcześniejszy spadek w okolice 1,3850. Notowania EUR/USD doszły dziś do poziomu 1,3930, silniejszą zwyżkę zahamowały jednak wspomniany już dużo lepszy od prognoz odczyt indeksu ISM. Pomimo obserwowanej dziś korekty, eurodolar wciąż posiada potencjał do spadku co najmniej w okolice 1,3800.

Sporządziła:

Joanna Pluta

Departament Analiz

Reklama
Reklama

[link=http://www.tms.pl]DM TMS Brokers S.A.[/link]

[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]

Okiem eksperta
Czy srebro dogoni złoto?
Okiem eksperta
Czas na obniżkę stóp procentowych w USA?
Okiem eksperta
Negatywna perspektywa i jej konsekwencje
Okiem eksperta
Subiektywna rotacja z WIG20 do mWIG40 i sWIG80
Okiem eksperta
Kluczowy miesiąc
Okiem eksperta
Złoto w portfelu to zaleta czy wada?
Reklama
Reklama