Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Best (podobnie jak wiele innych firm) nie jest w stanie pozyskać finansowania na dotychczasowych warunkach (w lutym Best oferował inwestorom 3,5 pkt proc. ponad WIBOR 3M). Podniesienie marży o kolejnych 10–20 pb. (Best próbował tej metody w dwóch ostatnich emisjach publicznych) prawdopodobnie nie usatysfakcjonowałoby inwestorów, skoro emisje zapadające w 2022 r. notowane są na Catalyst z realnymi marżami przekraczającymi 5 pkt proc. A zaoferowanie takiego kuponu to dla Bestu niekoniecznie dobry interes.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jeśli przyszłość potoczy się wzdłuż centralnej ścieżki inflacji przygotowanej przez analityków Narodowego Banku Polskiego, najbezpieczniejszym wyborem pozostaną trzyletnie obligacje oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu.
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w czerwcu sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych wyniosła 6,56 mld zł.
Giełdowe spółki nie spieszą się z ofertami papierów dłużnych, z których pieniądze poszłyby na inwestycje związane z klimatem lub środowiskiem. Narzekają głównie na czasochłonność i koszty emisji.
Czy inwestorzy indywidualni o konserwatywnym podejściu do ryzyka włączą listy zastawne do swoich portfeli?
Potencjał do dalszego spadku rentowności wydaje się być nadal spory. Mimo dużych potrzeb pożyczkowych nabywców nie brakuje.
W przyszłym tygodniu zapadają obligacje o wartości 30 mln zł. Wyceny papierów dewelopera na Cataliście poprawiły się, choć zapadające najpóźniej obligacje są notowane z wciąż dużym dyskontem.