Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Łatwo to sobie wyobrazić – Kania związał swoje biznesowe powodzenie z dostawami dla Jeronimo Martins. Musiał mieć dostatecznie duży kapitał obrotowy, który finansowały m.in. emisje obligacji. Od strony analitycznej proces został przeprowadzony, spółka i jej działalność oraz główny odbiorca ocenieni, podobnie jak perspektywy rynku. I nagle – trach. Poręczenie majątkowe głównego akcjonariusza spółki okazało się problematyczne, skoro jego samego nie można znaleźć (prawdopodobnie opuścił Polskę), pozostali członkowie zarządu „o niczym nie wiedzieli".
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Deweloper uregulował w terminie kolejny kupon. W środę zapada seria obligacji o wartości 30 mln zł.
Jeśli przyszłość potoczy się wzdłuż centralnej ścieżki inflacji przygotowanej przez analityków Narodowego Banku Polskiego, najbezpieczniejszym wyborem pozostaną trzyletnie obligacje oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu.
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w czerwcu sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych wyniosła 6,56 mld zł.
Giełdowe spółki nie spieszą się z ofertami papierów dłużnych, z których pieniądze poszłyby na inwestycje związane z klimatem lub środowiskiem. Narzekają głównie na czasochłonność i koszty emisji.
Czy inwestorzy indywidualni o konserwatywnym podejściu do ryzyka włączą listy zastawne do swoich portfeli?
Potencjał do dalszego spadku rentowności wydaje się być nadal spory. Mimo dużych potrzeb pożyczkowych nabywców nie brakuje.