Reklama

Nieruchomości: Odbicie w IV kwartale

36,2 mld euro (161 mld zł) wyniosła wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w Europie – oszacowali eksperci Savills. To o 47 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Publikacja: 08.09.2020 05:00

Nieruchomości: Odbicie w IV kwartale

Foto: Adobestock

Powodem mocnego spadku był wywołany pandemią lockdown, uniemożliwiający inwestorom wizytowanie interesujących nieruchomości.

Dzięki bardzo mocnemu wynikowi w I kwartale, w skali całego półrocza wartość inwestycji na Starym Kontynencie wyniosła blisko 119 mld euro, o 1,3 proc. mniej rok do roku. Co więcej, niemiecki rynek odnotował niemal 32-proc. wzrost rok do roku, luksemburski – 173 proc., a portugalski – 42 proc. Po półroczu z lepszym wynikiem niż rok wcześniej były także Czechy (11 proc.), Polska (4,6 proc.) i Rumunia (3,2 proc.). Największe spadki zaliczyły Irlandia (44,5 proc.), Norwegia (38 proc.) i Włochy (blisko 30 proc.).

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Nieruchomości
Rynek zalany gotowymi mieszkaniami. Będą wielkie przeceny?
Nieruchomości
Wieczne obligacje paliwem budownictwa społecznego
Nieruchomości
Inwestorzy nie tracą zaufania do Polski
Nieruchomości
Stabilizacja oczekiwana na rynku magazynów
Nieruchomości
Gorąca zima, czyli dobry finisz firm sprzedających mieszkania
Nieruchomości
Rynek mieszkaniowy w 2026 roku będzie dalej rynkiem kupującego
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama