Reklama

Będą państwowe REIT-y?

Za nieco ponad tydzień pierwsze posiedzenie ma odbyć kierowany przez wiceminister Annę Kornecką zespół ds. opracowania założeń ustawy o polskich REIT-ach.
Anna Kornecka, wiceminister rozwoju.

Anna Kornecka, wiceminister rozwoju.

Foto: materiały prasowe

W gremium zasiadają przedstawiciele resortów i instytucji, a także takich organizacji, jak: REIT Polska, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, Polski Związek Firm Deweloperskich czy Lewiatan oraz mniej kojarzone na rynku nieruchomości stowarzyszenie Forum Prawo dla Rozwoju Law4Growth.

– Spośród wielu perspektyw uczestników rynku nieruchomości, podnosimy tę najsłabiej reprezentowaną, inwestorów indywidualnych – mówi o roli w zespole Konrad Hennig, dyrektor programowy Forum Prawo dla Rozwoju. – REIT-om poświęciliśmy część raportu „Save & Invest: obywatelski dochód pasywny", upatrując w nich szansy na wzmocnienie oferty długoterminowych inwestycji niskiego ryzyka na polskim rynku kapitałowym.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama