Z emisji akcji chce pozyskać około 10 mln zł na rozwój projektów i wkład własny do dotacji.
Teraz firma ma 12 projektów. Planuje sprzedaż licencji. Potencjalnymi partnerami mogłyby być spółki notowane na Wall Street – Atricure oraz Abiomed – będące globalnymi liderami w produkcji urządzeń do zabiegów kardiologicznych. – Wiemy, że naszymi projektami interesuje się firma Atricure, która zaprosiła nas na konferencję kardiologiczną w Zurychu – mówi Sanjeev Choudhary, prezes i współzałożyciel Medinice. Zaznacza, że najbardziej zaawansowanym projektem spółki jest uciskacz PacePress.
– Po zabiegach kardiologicznych, takich jak np. wszczepienie stymulatora serca zmniejsza on ryzyko występowania krwiaka w loży po wszczepieniu, a co za tym idzie przyspiesza proces gojenia się rany o 20–25 proc. PacePress trafi do badań klinicznych w przyszłym roku. Badania potrwają trzy–sześć miesięcy. W 2018 r. będzie gotowy do sprzedaży – mówi prezes. Dodaje, że kolejnym najbardziej zaawansowanym produktem jest Krioaplikator służący do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej migotania przedsionków. Do badań klinicznych powinien trafić w II kwartale 2018 r.
Niedawno firma uzyskała polskie patenty na trzy produkty: elektrodę CathAIO, elektrodę MiniMax oraz EP-Bioptom. – Elektroda CathAIO łączy w sobie funkcje diagnostyczne i lecznicze oraz umożliwia pobranie krwi, np. z zatoki wieńcowej. Dzięki niej możemy zarówno wykonać badanie elektrofizjologiczne, ablację serca RF (prądem o częstotliwości radiowej – red.) oraz poszerzyć diagnostykę o badanie krwi – wyjaśnia prezes.
Elektroda MiniMax umożliwia wykonanie badania elektrofizjologicznego oraz ablacji serca RF. – Rozwiązania zastosowane w elektrodzie MiniMax dają możliwość bezpiecznego wykonania zabiegu ablacji serca u dzieci oraz u kobiet w ciąży. MiniMax redukuje koszty zabiegu oraz czas jego wykonania – mówi prezes. EP-Bioptom to jedna elektroda do wykonania mapy serca w systemie mapowania 3D oraz wykonania biopsji mięśnia sercowego. – Zmniejsza ryzyko powikłań zwianych z zabiegiem biopsji mięśnia sercowego oraz redukuje koszty zabiegu i skraca czas jego wykonania – dodaje.