Według naszych analiz średnie oprocentowanie lokat zakładanych na jeden miesiąc wynosi obecnie 1,06 proc. Spadek wskaźnika w ostatnim miesiącu spowodowany był zniknięciem z oferty Idea Banku  Lokaty Bezkonkurencyjnej Plus. Była to czasowa promocja gwarantująca zyski na poziomie 3,5 proc. w skali roku. Dziś taką stawkę oferuje tylko jeden bank. Jest nim eurobank z Lokatą LOGujesz- LOKujsz. Jego oferta dedykowana jest posiadaczom rachunku osobistego z dostępem do bankowości mobilnej. Na założenie lokaty jest siedem dni od momentu aktywacji aplikacji bankowej na telefonie.

Średni zysk z lokat zakładanych na okres kwartału w czerwcu nie uległ zmianie i wynosi 1,83 proc. w skali roku. Najlepszą lokatę trzymiesięczną znajdziemy w dwóch bankach. Nest Bank 4 proc. w skali roku oferuje na Nest Lokacie Witaj, natomiast PlusBank na Lokacie na Start. Obie oferty dedykowane są klientom otwierającym konto bankowe – odpowiednio Nest Konto lub Konto Plus. Lokata PlusBanku dodatkowo oprocentowana jest progresywnie (3 proc., 4 proc., 5 proc. w skali roku w kolejnych podokresach trwania lokaty), co oznacza, że zysk gwarantowany jest nawet w przypadku zerwania depozytu po pierwszym miesiącu deponowania.

Przeciętne oprocentowanie lokat sześciomiesięcznych minimalnie spadło. Zmiany nie wpłynęły jednak na zaokrąglony wynik średniej, który wynosi 1,57 proc. w skali roku. Na korektę oprocentowania zdecydował się Bank Ochrony Środowiska obniżając zysk z EKOlokaty Zyskownej z 2,3 proc. do 2,1 proc. w skali roku. Najwyższe odsetki w sześć miesięcy osiągnąć można jednak na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Oprocentowanie depozytu, podobnie jak w wariancie trzymiesięcznym, wynosi 4 proc. w skali roku. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie rachunku osobistego lub firmowego z deklaracją dokonywania przelewów do ZUS lub US, oraz uzyskiwanie regularnych wpływów wynagrodzenia na prowadzone w Nest Banku konto.

W przypadku lokat zakładanych na okres roku, średnie oprocentowanie nie uległo zmianie. Najlepszy depozyt dostępny jest w Idea Banku. Produkt dedykowany jest wyłącznie dla posiadaczy konta, a założyć  go można tylko za pośrednictwem bankowości internetowej Idea Cloud lub bankowości mobilnej Idea Bank PL.