Dane pokazały, iż trwające w USA ożywienie gospodarcze znajduje swoje potwierdzenie także na rynku pracy, co przybliża termin podniesienia stóp procentowych przez FED. A.Greenspan pozytywnie ocenił perspektywy amerykańskich finansów publicznych w świetle trwającego od dłuższego czasu osłabienia dolara. Dzisiaj wpływ na przebieg notowań będą mieć dane na temat koniunktury w sektorze usług strefy euro i Stanów Zjednoczonych oraz publikacja Beżowej Księgi FED za miesiąc luty.
Przełamanie wsparcie przy cenie 1,2340 na rynku EUR/USD stanowi ważny sygnał techniczny, wskazujący na możliwość dalszego umocnienia dolara w stosunku do euro. Trwające od wczoraj spadki spowodowały znaczne wyprzedanie rynku, bardziej wyraźna korekta może nastąpić po przetestowaniu wsparcia przy cenie 1,2120. Najważniejszym oporem jest obecnie cena 1,2340. W okresie najbliższych dwóch tygodni możliwe są spadki euro w kierunku ceny 1,1940.
Wraz z umocnieniem dolara na światowych rynkach kurs USD/JPY przetestował opór przy cenie 110,00. Naruszenie tego poziomu wskazuje na możliwość dalszych spadków waluty japońskiej. Najbliższy opór to cena 111,00.
Krzysztof Kochan
X-Trade