Opór 1,5, 2,0. Wsparcie 1,0, 0,5. Potencjalny zakres wahań 0,5-2,0%.
PLN wszedł w fazę korekty ostatnich wzrostów. Głównymi czynnikami popychającymi w dół polską walutę jest realizacja zysków z krótkich pozycji walutowych. Z czynników natury fundamentalnej są to wzmożenie niepokojów o sytuację fiskalną, spekulacje na temat ustąpienia Millera i rozłamu w SLD oraz obawy o możliwość ataków terrorystycznych w Polsce.
W Rzeczpospolitej opublikowano tekst sugerujący, że nowy szef SLD Krzysztof Janik wywiera naciski na Leszka Millera, aby ten ustąpił ze stanowiska premiera. W zamian proponuje on Józefa Oleksego. Chodzą także słuchy o rozwiązaniu partii, z powodu jej bardzo niskich notowań.Jednakże baronowie tej partii są generalnie przeciwni takiemu rozwiązaniu. Wierzą oni nadal, że w najbliższych wyborach lewica zdoła uzyskać 20 proc. poparcie.
W najbliższym czasie możemy być świadkami dalszego osłabienia naszej waluty. Najważniejszym czynnikiem, który mógłby sprowokować taką reakcję rynku jest groźba zamachów terrorystycznych. Polska może być kolejnym krajem na czarnej liście Al-Kaidy.
Rekomendacja: niewielki Long na podejściu do 1,0, Target 1,5/2,0, Stop 0,5.