Na wtorkowej sesji WIG20 pokonał ostatnie szczyty z trwającej od ponad dwóch tygodni konsolidacji. Jest to bardzo pozytywny sygnał, tym bardziej, że nastąpił przy zwiększonych obrotach.
W obecnej chwili nic nie zapowiada, aby WIG20 miał powrócić do spadków. Potwierdziło się przebicie przez kurs indeksu 13-sesyjnej średniej kroczącej, we wtorek WIG20 utrzymał się powyżej niej i utworzył dość długą białą świecę.
W obecnej chwili można wykreślić linię trendu wzrostowego, która przechodzi przez dołki z ostatnich dwóch tygodni. We wtorek WIG20 znalazł się powyżej niej i jeśli w najbliższych dniach nie pokona poziomu 1630 pkt., groźba wybicia w dół znacznie się zmniejszy. Jeśli natomiast kurs indeksu powróci poniżej tej strefy, będziemy mieli do czynienia z opuszczeniem wzrostowej konsolidacji w średnioterminowym trendzie spadkowym, czyli jego kontynuację. Wtedy spadki mogą sprowadzić WIG20 nawet poniżej ostatniego dołka (1475 pkt.)
Górne ograniczenie obecnego trendu bocznego to 1720 pkt. Nieco niżej (w strefie 1680 pkt.) przechodzi jedna z linii trendu spadkowego, która również może zadziałać jako opór. Wciąż nie została sforsowana luka bessy z pierwszego tygodnia października (1655 ? 1640 pkt.), gdyż w dzisiejszych notowaniach ciągłych WIG20 odbił się od poziomu 1655 pkt.
Wciąż bardzo pozytywnie wyglądają oscylatory. Silnie zwyżkuje MACD, zbliżając się coraz bardziej do linii 0. Do poziomu wyprzedania przedostał się Stochastic. Oscylator ten dobrze sprawdza się w okresach trendu bocznego i jeśli istotnie WIG20 w nim pozostanie, Stochastic da sygnał do zamykania długich pozycji. Neutralnie zachowuje się RSI.